حکیم اولین تولید کننده کفش هوشمند ایرانی

سوالات متداول

در این صفحه به سوالات رایج مشتریان پاسخ داده شده است

سیستم کنترل دمای داخلی (TCS) کفش چگونه کار می کند؟

سیستم کنترل دمای داخلی در اولین دفعات استفاده و پا خوردن، دمای بدن و محیط را در خود ذخیره کرده و بر اساس اطلاعات حاصل، دمای تعادل فضای داخل کفش را تنظیم و فراهم می کند. سیستم مذکور با پرتاب الکترون از نقطه مرکزی و یا قلب TCS مواد درون مخزن را فعال نموده و شروع به فعالیت می کند. قابل ذکراست سیستم الکترونی مورد استفاده در TCS از بروز ترین سیستم های موجود می باشد.

آیا فضای داخلی کفش در سرما، گرم و در گرما، سرد می شود؟

سیستم کنترل دمای داخلی کفش، این قابلیت را دارد تا دمای فضای داخلی کفش را به صورت متعادل حفظ کند. مجموعه حکیم در حال حاضر ادعایی مبنی بر گرمایش یا سرمایش فضای داخل کفش نمی کند. از آنجاییکه دمای مناطق مختلف جغرافیایی و دمای متعادل بدن هر شخص متمایز از دیگری ست و از طرفی با توجه به تحقیقات و نظرسنجی های صورت گرفته، حفظ تعادل دمای فضای داخل کفش لذت بخش تر از حفظ یک دمای ثابت برای آن می باشد، در نتیجه دمای داخلی کفش حکیم با توجه به موارد مذکور تنظیم می شود.

منظور از air tubeless چیست؟

بسیاری از شرکت های سازنده کفش مدعی هستند از air tubeless در محصولات خود استفاده می کنند ولی متاسفانه ادعاهای صورت گرفته بی اساس می باشد. برای فهم بهتر این موضوع در ادامه مثالی از سیر تکامل لاستیک های خودرو ذکر می شود که البته ایده استفاده از این قابلیت در کفش نیز وامدار این موضوع می باشد: در گذشته در ساخت خودروها از لاستیک های توپر استفاده می کردند. این امر بسیاری از لرزش ها را به اطاقک سرنشینان خودرو انتقال می داد و به سرنشینان احساس ناخوشایندی دست میداد. لذا ایده استفاده از هوای فشرده در لاستیک ها داده شد. استفاده از این ایده بسیاری از ضربات بوجود آمده از پایین اطاقک را حذف کرد و سبب راحتی سرنشینان خودرو گردید. مجموعه حکیم نیز با تزریق یک لایه هوای فشرده به زیره کفش، از تکنولوژی مذکور در تمامی محصولات خود استفاده کرده و سبب می شود شخص در زمان پیاده روی احساس راحتی خاصی را تجربه کند.

کاربرد مغناطیس مصنوعی داخل کفش چیست؟

از آنجایی که کف پا دارای رگ های خونی و گیرنده های حسی می باشد، کنترل آن ها در زمان راه رفتن، به تنظیم ضربان قلب و جریان خون کمک می کند؛ مجموعه هوشمند حکیم، با بهره گیری از نوار مشبک تعبیه شده در زیره و با ایجاد میدان مغناطیسی مصنوعی در کفش، جریان خون را تنظیم می کند و احساس خوشایندی را در زمان پیاده روی برای شخص به ارمغان می آورد. قابل ذکر است با تنظیم جریان خون، ضربان قلب نیز به طور مطلوبی تنظیم می شود و این دو کنار هم، ضمن ایجاد حس شادابی برای شخص، در صورت اضافه وزن، فرد را به وزن مطلوب نزدیک می کند.

برای رویه کفش از چه چرمی استفاده شده است؟

چرم مورد استفاده در رویه کفش حکیم، 100 درصد طبیعی و خاص می باشد. این چرم بسیار مستحکم و انعطاف پذیر بوده و به آسانی دچار پارگی یا آلودگی نمی شود. چرم مذکور با فناوری های بکار رفته در داخل کفش نیز مطابقت داشته و به کارکرد بهتر آن ها کمک می کند.

انرژی موردنیاز فناوری های به کار رفته در کفش از کجا تأمین می شود؟

ابتدا در تولید کفش از باطری استفاده شد که پس از پایان انرژی ذخیره شده در آن مستلزم شارژ مجدد بود . با توجه به مشکلاتی که این روش داشت، از یک منبع تغذیه مادام العمر استفاده شد. منبع جدید، با جذب بار مثبت از نبض پا و جذب بار منفی از زمین، انرژی حاصل را میان بخش های مختلف زیره توزیع می کند و به این صورت، فناوری های بکار رفته در کفش شروع به فعالیت می کنند. درواقع می توان گفت انرژی مورد نیاز جهت راه اندازی فناوری های کفش حکیم با قدم زدن شخص تامین می شود.

اگر کفش پاره شود، شامل گارانتی تعویض می شود؟

این کفش به راحتی پاره یا خراب نمی شود و در صورتی که برای کوهنوردی از آن استفاده نشود، شامل گارانتی تعویض می شود.

مواد استفاده شده در کفش، ضرری برای شخص ندارد؟

مواد به کار رفته در تولید کفش حکیم، کاملا گیاهی بوده و مورد تایید iwa1 اروپا می باشد. استاندارد مذکور توسط سازمان جهانی استاندارد در سال 2007 تدوین شده و جهت راهنمایی و کنترل نحوه استقرار سیستم مدیریت کیفیت در زمینه خدمات درمانی فعالیت می کند؛ لذا این مجموعه به شما اطمینان می دهد مواد به کار رفته در کفش هوشمند حکیم هیچگونه ضرری برای شخص ندارد و محصولات قبل از ارسال به مشتری تمامی آزمایش های کنترل کیفیت را پشت سر می گذراند.