حکیم اولین تولید کننده کفش هوشمند ایرانی

فناوری های کفش هوشمند حکیم مدل T5

سیستم کنترل دمای داخلی

این کفش مجهز به سیستم هوشمند TCS میباشد که با توجه به رادیاتها و شیلنگ هایی که داخل زیره کفش تعبیه شده است، فضای داخل کفش را در دمایی متعادل و سالم نگهداری میکند.
سیستم TCS دارای موادی مرتبط با الکترونهای مثبت و منفی می باشد که بطور مستقیم انرژی خود را از سطح زمین دریافت کرده و فعال می‌شود. زمانی که شما شروع به راه رفتن میکنید، انرژی مثبت از طریق نبض پا تامین شده و TCS انرژی لازم برای فعالسازی خود را بدست می آورد و در این زمان شروع به پرتاب الکترون ها به سمت TCS میکند و با توجه به مواد داخل و ارتباطی که با فضای داخل کفش دارد، TCS پس از ایزوله کردن باکتری ها شروع به تنظیم دما می کند و با توجه به دمای بیرون و دمای بدن، دمای داخل را طوری تنظیم میکند تا کف پا در دمایی متعادل و مناسب قرار گیرد.

فناوری مغناطیس داخلی

با مطالعه در مورد انسانهای اولیه متوجه میشویم که این افراد پابرهنه زندگی می کردند و تمامی رفت و آمدهای خود را با پای برهنه انجام میدادند.
همین امر یک عامل موثر برای عمر طولانی آنها بوده است و کمتر با مشکلات قلبی و عروقی مواجه می شدند. پس از مطالعه و بررسی بیشتر درباره این موضوع به این نتیجه رسیدیم که دلیل اصلی آن تنظیم جریان و فشار خون در بدنشان بوده است. به عبارت دقیق تر، زمانی که پای برهنه بر روی زمین راه می رفتند، بار منفی زمین در کف پا باعث ایجاد یک خاصیت مغناطیسی در این عضو شده و با توجه به حساسیت این قسمت (بعنوان قلب دوم)، مغناطیس بوجود آمده باعث تنظیم دقیق جریان خون میشود. با بهره‌گیری از همین موضوع و پس از تحقیق و بررسی، یک مغناطیس طبیعی را در روی کفی کفش بوجود می آورد تا به تنظیم جریان خون کمک کند. مغناطیس بوجودآمده از طریق زمین، توسط صفحه مشبک مغناطیسی که در تمامی سطح پا گسترده شده است، به کف پا اعمال و با توجه به وجود نبض در کف پا، بصورت اتومات تنظیم میشود. پس از انجام آزمایشات مختلف، این موضوع تأیید و نتیجه گیری این شد که مغناطیس بوجود آمده در سطح کفی کفش باعث روند بهتر جریان خون و تنظیم عضلات میشود. درحقیقت، شما با استفاده از این محصول میتوانید در زمان راه رفتن به جریان خون کمک کرده و عضلات به راحتی کار خود را انجام دهد. ما معتقدیم که در صورت استفاده از کفش هوشمند حکیم دچار مشکالت عضلانی و عروقی نشده و روند جریانی خون در بدن دقیقتر انجام گیرد.

فناوری هوای فشرده

نرم و راحت بودن زیره کفش یکی از عوامل مهم در جهت راحتی هنگام راه رفتن و از بین بردن ضربات نابهنجار به کمر می باشد. اگر زیره کفش نرم و راحت باشد، تعادل و سلامتی ستون فقرات را تضمین کرده و درعین حال حرکات سالمی را برای این اعضا بوجود می آورد. با توجه به بررسی های انجام گرفته و آزمایشات مختلف در این عرصه متوجه شدیم هیچ ماده ای نمیتواند به اندازه کافی این نرمی و راحتی را به زیره انتقال دهد. لذا پس از گذراندن مراحل مختلف توانستیم با تزریق هوای فشرده در فضای بسته به راحتی و نرمی مدّنظر دست پیدا کنیم و نتیجه مثبت را در آزمایشات بدست آوریم. این تکنولوژی در تایرهای فاقد تیوب (تیوبلس) نیز استفاده میشود که در زمان رانندگی حس و نرمی خاصی به اتاق و سرنشینان می دهد. درحالی که اگر همین تایر توپر می بود، این نرمی و راحتی کمتر میشد. در این تکنولوژی تمام ضربات توسط هوای فشرده داخل تایر تیوبلس گرفته میشود و به بالا منتقل نمی شوند. این فناوری بین زیره و کفی کفش قرار میگیرد. این سیستم به تکنولوژی نانوآناتومی (Nano-Anatomy ) که به نانوطبی مشهور است مجهز میباشد که با توجه به شکل کف پا (پستی و بلندی) بصورت اتومات تنظیم میشود و پستی و بلندی های کف پا را میگیرد؛ به این نحو که تمامی کف پا پرشده و ارتباط بهتری با زیره برقرار میشود.

سیستم تأمین انرژی از زمین

زیره این کفش مجهز به سیستم تامین انرژی میباشد که تغذیه تمامی قسمت های بکار رفته درون کفش را به عهده دارد. زیره، انرژی مورد نیاز را از طریق نبض کف پا و حرارت بدن تأمین میکند. در طرف دیگر و به دلیل ارتباط مستقیم با سطح زمین، انرژی منفی مورد نیاز را از طریق زمین تأمین و آن را به داخل کفش انتقال میدهد.
در این مکانیزم، دیگر نیازی به استفاده از باتری وجود ندارد و خود انرژی مورد نیازش را تأمین میکند.